Wstrząsające chwile! Kobieta chciała popełnić samobójstwo, jeden z mężczyzn stał się bohaterem

Decyzja o odebraniu sobie życia należy do tych najbardziej dramatycznych i z reguły ciężko sobie wyobrazić co dzieje się w psychice tak zdesperowanej osoby oraz to jak duże emocje nią targają. Tak też zapewne było w przypadku pewnej kobiety, która chciała zakończyć ziemską egzystencję, ale na szczęście trzeźwość umysłu i spokój zachował pewien kierowca, który postanowił ocalić jej życie. Sprawę opisał portal o2.pl.

 

Wstrząsające sceny rozegrały się kilka dni temu w Irlandii. 20 grudnia, na drodze N7 w stolicy kraju- Dublinie, przejeżdżające osoby zauważyły, że ktoś stoi po drugiej stronie balustrady nad tą ruchliwą drogą.

 

Jak się okazało, była to kobieta, która jak wszystko na to wskazuje, posunęła się do dramatycznej decyzji o popełnieniu samobójstwa. Pojawili się tam ludzie chcący jej pomóc. Otoczyli oni miejsce, w którym stała i starali się z nią rozmawiać, jednak bali się do niej zbliżyć.

 

Kluczowe w ratowaniu niedoszłej samobójczyni okazało się to co postanowił zrobić mężczyzna jadą tam ciężarówką. Zdecydował się on zatrzymać na środku drogi kierowany przez siebie pojazd w taki sposób, aby nie doprowadzić do tego, by kobieta skoczyła pod rozpędzone samochody.

 

Przez ten krok kobieta nie straciła tego dnia życia. W internecie udostępniono fotografię z tamtego zdarzenia i okrzyknięto kierowcę samochodu ciężarowego- bohaterem. Pojawiło się następnie wiele komentarzy pełnych podziwu dla zachowania mężczyzny.

 

Co za szybko myślący i bardzo odważny kierowca ciężarówki. Dobra robota, kolego – tego typu stwierdzenia odnaleźć można wśród komentarzy.

 

Sprawa nabrała rozgłosu dzięki nagłośnieniu jej przez świadków zajścia w mediach społecznościowych.

 

Nie wszyscy bohaterowie noszą peleryny. Jeśli czujesz, że chcesz zakończyć swoje życie, porozmawiaj z kimś, z kimkolwiek – napisała jedna z komentujących osób.

 

Warto przy tej sytuacji zwrócić uwagę na fakt, że w każdej sytuacji są inne wyjścia niż bezwzględne zakończenie swojego życia. Dlatego warto zawsze porozmawiać z kimś zaufanym lub skorzystać z możliwości telefonicznego kontaktu z Centrum Wsparcia dla osób w kryzysie abo inną tego typu usługą, która może być dla nas w trudnych chwilach wsparciem.

 

 

 

Źródło: o2.pl

Fot.(poglądowe): pxhere.com