Wstrząsające nagrania z Chin! Koronawirus pozostaje niepokonany [WIDEO]

Cały świat spogląda w kierunku Chin, gdzie do szczególnych działań zmuszone są lokalne społeczeństwo, władze oraz służba zdrowia. Wszystko z powodu nowej epidemii Koronawirusa. Jak podają miejscowe źródła, przypadki zachorowań liczone są w setkach, a zmarło już co najmniej 17 osób. Liczby te okazać mogą się jednak większe.

 

W związku z zaistniałą sytuacją, kilka miast zostało formalnie zamkniętych w celu uniknięcia jeszcze bardziej masowego przenoszenia się wirusa. Zamieszkiwana przez około 10 milionów ludzi miejscowość Wuhan, w którym ten problem się pojawił, miała zostać odcięta od świata do tego stopnia, iż nie jest możliwe wjeżdżanie i wyjeżdżanie z jej terenu.

 

Choć pojawiają się przypadki zachorowań poza granicami Chińskiej Republiki Ludowej, to jednak nie są one na tyle liczne, aby zdecydowano się na ogłoszenie międzynarodowego zagrożenia. Kilka podejrzanych przypadków pojawiło się jednak też w Europie. W związku z takim stanem rzeczy, na lotniskach można napotkać szczególne środki bezpieczeństwa przy okazji realizacji lotów z lub do Chin.

 

W sieci pojawiają się przejmujące nagrania zarejestrowane w Chinach. Zobaczyć można tłumne kolejki do lekarzy oraz to jak transportowany w specjalnej tubie jest zarażony pacjent.

 

Wuhan

16:57 – Materiał wideo ze szpitala w mieście Wuhan, gdzie doszło do wybuchu ogniska epidemicznego koronawirusa (2019-nCoV).

Gepostet von KiKŚ – Konflikty i katastrofy światowe am Donnerstag, 23. Januar 2020

 

 

Źródło: o2.pl ; Twitter/@WBYeats1865 ; YouTube/South China Morning Post ; Facebook/@konfliktyPL