Wstrząsające nagranie z Włoch. Rzędy trumien czekają na… [WIDEO]

Niemal cały świat zmaga się obecnie ze skutkami rozprzestrzeniania się koronawirusa. Problem nie omija niestety również Polski, ponieważ chorych w naszym kraju wciąż przybywa, a w związku z zachorowaniem na COVID-19 zmarło już pięć osób. Pomimo tego, u nas wciąż panuje stan zagrożenia epidemicznego, a nie epidemia, dlatego ważne jest, aby nie popadać w panikę lecz stosować się do zaleceń dotyczących pozostawania w domu i ograniczania fizycznego kontaktu z innymi ludźmi do minimum. Na terenie innych państw, sytuacja jest niestety o wiele bardziej dramatyczna, a jednym z głównych przykładów są tutaj Włochy.

 

W internecie pojawił się film. Jego przekaz jest bardzo smutny, a dla wielu może być wręcz wstrząsający. Nagranie zostało zarejestrowane na terenie kościoła Ognissanti w Bergamo na północy Włoch. Tam też znajduje się monumentalny cmentarz.

 

Rejon, w którym znajduje się to miejsce to Lombardia, czyli legion szczególnie dotknięty w Europie pandemią koronawirusa. Na zarejestrowanym materiale zobaczyć możemy rzędy ułożonych trumien. Trzeba jednak wiedzieć, że nie są one puste… w ich wnętrzu znajdują się bowiem ciała zmarłych. Jak podają dziennikarze, w tamtym regionie, pogrzeby osób zmarłych po zakażeniu wirusem z Wuhan odbywają się nawet co pół godziny.

 

Nagrane trumny i spoczywające w nich ciała nie żyjących osób czekają na przyspieszone błogosławieństwo oraz pogrzeb. Niestety w pożegnaniu tym nie mogą uczestniczyć bliscy zmarłych, ze względu na ryzyko większego rozprzestrzeniania się choroby.

 

Sprawę opisał portal IlMessagero, podając smutne dane dotyczące ilości umierających w Lombardii ludzi.

 

– Robimy wszystko, co możliwe. Poprosiliśmy także inne regiony o pomoc w znalezieniu rozwiązania

– wyjaśnił burmistrz Bergamo Giorgio Gori.

 

Obecne problemy napotkane przez włoskie państwo, a w szczególności Lombardię określane są jako najtrudniejsze w przezwyciężaniu od czasów II wojny światowej.

 

Eksploatujemy system jak nigdy w ciągu ostatnich 50 lat. Sobota była bardzo trudnym dniem. Ciężko pracowaliśmy, aby znaleźć rozwiązanie, kontaktując się z krematoriami poza naszą prowincją

– tłumaczył burmistrz Giorgio Gori.

 

Poniżej odnośnik do nagrania udostępnionego na platformie LiveLeak:

ZOBACZ NAGRANIE

 

 

 

Źródło: „IlMessaggero” ; Fakt.pl ; LiveLeak/m16carbine ; Interia.pl

Fot.: Pixabay