Wyjątkowo młoda ofiara koronawirus. Bardzo smutne doniesenia

Każdego dnia z całego świata napływają smutne wiadomości o kolejnych ofiarach koronawirusa. W ostatnim czasie takie wieści dotarły też z Panamy. Władze tego państwa podają, że w wyniku zakażenia wirusem śmierć poniosły dwie osoby. Mówi się w tym miejscu o starszym mężczyźnie oraz o zaledwie 13-letniej dziewczynce.

 

Ministerstwo Zdrowia Panamy poinformowało o śmierci 92-letniego mężczyzny i 13-latki  Wiadomość została przekazana za pomocą Twittera. Media szybko przechwyciły przykrą wiadomość, ze względu na wyjątkowo młody wiek nastolatki zarażonej COVID-19.

Historia z Panamy to ostrzeżenie dla młodych ludzi z całego świata. Zarzenie uwidacznia, że wirus groźny jest dla każdego człowieka bez względu na wiek. Dziś przed wszystkimi obywatelami Ziemi stoi poważne wyzwanie, któremu trzeba sprostać w trosce o rodzaj ludzki.

 

Ograniczenia oraz prowadzane zakazy mają służyć dla dobra wszystkich. W obliczy tego ogromnego zagrożenia wszyscy powinniśmy być solidarni i współpracować. Nieodpowiedzialność oraz brak rozsądku może mieć tragiczne skutki. Przykład z Panamy, obrazuje, że dla wirusa nie ma granic, statystyk, ani bariery wieku.

 

W Panamie z powodu koronawirusa zmarło dotychczas 5 osób. Ważne znaczenie w walce o życie osób zarażonych stanowi fakt czy nie chorują one na inne schorzenia.  Wiadomość z Pnamy nie precyzuje, czy 13-latka miała choroby współistniejące.

 

Młodzi ludzie często bagatelizują problem, gdyż uważają, że im nic nie grozi. Jest to bardzo duży błąd. Młodzi mogą nie być świadomi, że mają dodatkowe schorzenia ze względu na brak  silnych skutków choroby lub późno się o niej dowiedzieć. Taka sytuacja zaistniała na przykład  w sprawie 21-letniego trenera z Malagi, który niestety nie wygrał walki z koronawirusem.

 

Źródło: o2.pl

Źródło fot.: Wikipedia Cammons