Wzruszająca chwila. Włosi śpiewają wyjątkową pieśń [WIDEO]

Internautów na całym świecie  dotknęło piękne i wyjątkowo poruszające nagranie ze Sieny. Mężczyzna odizolowany w domu zaczyna śpiewać tradycyjną pieśń, po sekundach śpiewa z nim cała ulica. Pieśń została wykonana na kilka głosów. Tytuł utworu to „Pieśń o werbenie” jest to legenda o mieście, kwiatach…

 

Na początku nagrania można usłyszeć tylko jednego mężczyznę, który śpiewa spokojnie „Ci nasce la verbena” , co oznacza  „Urosła nam werbena. Po bardzo krótkim czasie dołączają do niego kolejne osoby i razem tworzą niesamowite zdarzenie.

 

Popularne nagranie udostępniła kobieta, która pisze: „Ludzie z mojej rodzinnej miejscowości, Sieny, śpiewają z domów wzdłuż pustej ulicy popularną pieśń, żeby ogrzać serca w czasie koronawirusowej kwarantanny” 

 

Utwór ma już kilkaset lat, a jego słowa do dziś robią wrażenie. Słowa pieśni nawiązują do legendy o Piazza del Campo – znanym , pochyłym placu, na którym dwa razy w roku organizuje się Palio, czyli  festyn z wyścigami konnymi. Plac ten niespodziewanie zaczęła porastać werbena. Według legendy miało to miejsce, ponieważ w  podziemiach placu przechodziła sieć wodociągów, a one bardzo mocno nawodniły ziemię.

 

 

Źródłó: TVN24.pl, Twitter/@valemercurii

Źródło fot.: Wikipedia Cammons