Korwin „okradł” PO! Komentarz Platformy rozbawił internautów [FOTO]

Niecodzienna wpadka Janusza Korwin-Mikke na Facebooku. Polityk omyłkowo zamieścił grafikę Platformy Obywatelskiej. Partia Grzegorza Schetyny podeszła jednak do sprawy z dużym dystansem i postanowiła puścić oczko liderowi Konfederacji.

 

„W 2018 roku sprowadziliśmy do Polski 434.4 mln ton odpadów” – zaczyna wpis Janusz Korwin-Mikke. Poniżej zamieścił infografikę o wwozie śmieci z zagranicy na teren kraju. Tym razem jednak temat obrazka nie jest najistotniejszy, choć sprawy odpadów naturalnie nie należy bagatelizować.

 

Sęk w tym, że grafika jest dokładnie tą samą którą jakiś czas temu publikowała w swoich mediach społecznościowych Platforma Obywatelska. U lider Konfederacji brakuje jedynie stopki, na której nominalnie widnieją loga PO. W sekcji komentarzy postanowiła wkroczyć partia Grzegorza Schetyny.

 

„Panie Januszu, cieszymy się, że nasza grafika dobrze służy” – odpowiada profil PO z klasycznym emotikonem uśmiechu. W kolejnym komentarzu podaje link do swoje posta z oryginalnym obrazkiem. Janusz Korwin-Mikke nie wypierał się błędu. Odpisał Platformie, że grafikę nadesłał mu w wiadomościach prywatnych jeden z sympatyków.

 

Mimo upływu kilku godzin post pozostał na tablicy Korwin-Mikkego, zatem można sądzić, że tak już zostanie. Internauci nie szczędzili reakcji „haha” zarówno publikacji polityka Konfederacji jak i odpowiedzi PO. Zdarzenie zdaje się nie wzbudziło szczególnie negatywnych emocji.

 

Poniżej zamieszczamy post Janusza Kowin-Mikke. Upomnienie Platformy można napotykać już w pierwszym komentarzu:


W 2018 roku sprowadziliśmy do Polski z zagranicy 434,4 tys. ton odpadów. To dotychczasowych rekord. Z danych Głównego…

Gepostet von Janusz Korwin-Mikke am Mittwoch, 14. August 2019