Zakaz handlu w niedzielę będzie częściowo zniesiony! Zmiany są niemal pewne

Ministerstwo Pracy zapowiada, że wzorem do naśladowania w kwestii niedziel niehandlowych będzie Austria i Francji. W Austrii samorządy ustalają szczegóły dot. zakazu handlu, a we Francji sklepy spożywcze mogą być otwarte w niedzielę do 13.

Pomysły na liberalizację zakazu handlu w niedziele pojawiły się po słowach wiceministra pracy, Stanisława Szweda. Powiedział, że rozważają, aby niedziele niehandlowe przestały obowiązywać w miejscowościach turystycznych. Za wzór podał Austrię i Francję.

 

CZYTAJ TAKŻE: „Wielu młodych ludzi przede mną poniżono”. Zastrzelił ośmiu żołnierzy, bo planowali go zgwałcić

 

-Warto zastanowić się, w jakim zakresie zakaz handlu powinien obowiązywać w sezonie w miejscowościach turystycznych, ze względu na korzyści zarówno dla klientów, jak i dla sklepikarzy. W związku z tym żadne decyzje odnośnie ewentualnej nowelizacji ww. ustawy w niniejszym zakresie nie zostały jeszcze w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej podjęte – napisał resort pracy.

 

Pojawiają się zatem pytania, jakie miejscowości zostaną uznane za turystyczne i jakie miesiące będą „sezonem” turystycznym – letnie, zimowe? Czy pójdziemy dalej za wzorem Austrii lub Francji i będziemy mieć sklepy czynne w niedzielę do 13?

 

 

 

Źródło: wp.pl / foto Pixabay.com