Zaskakujące słowa Kazika o aferze związanej z jego piosenką!

Kawałek „Mój ból jest lepszy niż twój” wywołał w ostatnim czasie sporo kontrowersji. Zajął on pierwsze miejsce na Liście Przebojów Trójki. Notowanie to po krótkim czasie przestało już być dostępne. Radiu zarzuca się wprowadzenie cenzury na niewygodne dla władzy treści. Do sprawy odniósł się sam autor wspomnianego utworu, który był gościem w RMF FM.

 

„Nie mam wrażenia, że moja płyta jest polityczna, ona jest bardzo aktualna. Teksty są aktualne, nie widzę, żeby one były polityczne” – twierdzi Kazik.

 

„Na płycie nie mogło nie znaleźć się wydarzenie, które mnie osobiście bardzo zbulwersowało, czyli wizyta prezesa Kaczyńskiego na cmentarzu. Była to rzecz, która mnie ogromnie poruszyła, zresztą nie tylko mnie. W tym momencie odniosłem wrażenie, że niezależnie od opcji politycznych każdy odczuł gruby nietakt w tego rodzaju zachowaniu. Czy ktoś myślał, że takie zachowanie będzie niezauważone? Ja musiałem o tym napisać piosenkę. (…) To jest piosenka o równości wobec prawa” – mówi Staszewski.

 

Spytany został, czy jego wolność została naruszona:

 

„Jaka wolność zagrożona? Przestań, ja się nadal czuje wolnym człowiekiem. Nie czuję się ofiarą czegokolwiek. Ja bardzo dziękuję za poparcie muzykom, dziennikarzom, politykom, natomiast, szczerze mówiąc, ja takiego poparcia nie potrzebuję. Otrzymałem dwa telefony od dwóch dziennikarzy trójki, którzy odeszli ostatnio, z podziękowaniem, ponieważ moja piosenka pozwoliła im przejrzeć na oczy i wypisać się z tego programu. Poza tym robią mi promocję, na którą musiałbym wydać miliony złotych, których nie mam” – zdeklarował się.

 

„Nie pójdę na wojnę przeciwko PiS-owi. Mam nadzieję, że takie irracjonalne zachowana w końcu doprowadzą do opamiętania jedną i drugą stronę. Bardziej chcę, żeby moje dokonania skłaniały ludzi do jednoczenia– powiedział w wywiadzie autor kawałka „Twój ból jest lepszy niż mój”.

 

Wypowiedział się także o swoich preferencjach wyborczych i o zbliżających się wyborach prezydenckich:

 

„Nie jest dobrze, żeby wszystkie ośrodki władzy znajdowały się w jednym ręku Zagłosuję losowo, bo wszyscy oni się nie nadają. (…) Opozycja dąży do tego, aby w jakikolwiek sposób nie dać wygrać prezydentowi Dudzie. Żaden z kandydatów opozycji mi się nie podoba, ale jak nie pójdę to znowu wszystkie ośrodki władzy będą w jednym ręku”.

 

ZOBACZ TAKŻE:

Giertych zwrócił się do prezes Polskiego Radia. Padły obraźliwe słowa!

MOCNA reakcja Dody na zamieszanie w radiowej Trójce. Jak było naprawdę?

 

 

Źródło: rmf24.pl, dorzeczy.pl

Fot: YouTube/ Fakty RM FM (zrzut ekranu)