Zaskakująco niski wynik Schetyny! Nawet Kuchciński bije go na głowę

Wyniki najnowszego sondażu IBRiS dla Onetu mogą zaskakiwać. Najciekawszy wydaje się fakt, że były marszałek sejmu Marek Kuchciński cieszy się większym zaufaniem Polaków, niż Grzegorz Schetyna.

 

Za najbardziej zaufanych polityków Polacy uważają przedstawicieli PiSu, kolejno: Andrzeja Dudę, Mateusza Morawieckiego, Jarosława Kaczyńskiego oraz Zbigniewa Ziobro. Prezydentowi RP ufa prawie 50% Polaków.

 

Na kolejnych miejscach plasują się były premier Donald Tusk. Zaufanie deklaruje 30,7% Polaków, co jest jego najniższym wynikiem od marca 2018 r. Dalej plasuje się Robert Biedroń, który jako jedyny polityk opozycji ma wyższy procent zaufania. Tuż za nimi są Jarosław Gowin oraz Władysław Kosiniak Kamysz.

 

Co ciekawe w rankingu pojawił się Marek Kuchciński. O byłym już marszałku sejmu zrobiło się głośno przy okazji ostatniej afery z samolotami. Mimo, że poseł podał się do dymisji, zaufanie Polaków do niego wzrosło i wynosi według sondażu około 21%. To więcej niż między innymi Grzegorz Schetyna i Paweł Kukiz, dla których zaufanie mocno spadło. Na samym końcu znaleźli się Włodzimierz Czarzasty, Adrian Zandberg i Janusz Korwin-Mikke.

 

Źródło: Onet.pl