Zawieszenie rat pożyczek i kredytu mieszkaniowego bez wychodzenia z domu

Takie oferty zdarzają się przewrotnie dzięki pandemii. Koronawirus niejako przymusił Polaków do elektronicznej bankowości, a same banki do wychodzenia z ofertami do swoich klientów. Taki przykład obserwujemy na „podwórku” Banku Pekao.

 

„Klienci banku w ramach Pakietu Pomocowego SOS dla Kredytobiorców i Pożyczkobiorców poszkodowanych w wyniku pandemii mogą do 31 maja 2020 r. bezpłatnie ubiegać się o zawieszenie spłaty rat kredytów i pożyczek. W związku z obowiązującym stanem epidemii wnioski można składać za pomocą serwisu Pekao24 – online i bez wychodzenia z domu”

 

– informuje bank w swoim serwisie pekao.com.pl.

 

„W dłuższym terminie tego rodzaju działania pomogą bankowi utrzymać klientów, a więc i pozycję na rynku. Dobrze, że menadżerowie potrafią myśleć nie tylko kategoriami bieżących wyników, że rozumieją znaczenie zaufania, wiarygodności etc. w biznesie”

 

– mówi w rozmowie z wSwiecie24.pl dr Marian Szołucha, ekonomista, członek New York Academy of Sciences oraz Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego.

 

„Wakacje kredytowe, czyli czasowe zawieszenie spłaty rat kredytu lub części odsetkowej bądź kapitałowej raty, dla osób spłacających kredyt hipoteczny czy kredyt gotówkowy, mają być sposobem na poradzenie sobie z zobowiązaniem. Wiele banków w Polsce zgodnie z rekomendacjami Związku Banków Polskich zdecydowało się na wprowadzenie takiego mechanizmu.Wakacje kredytowe w czasie koronawirusa są mechanizmem dostępnym między innymi w Pekao SA”

 

– informuje serwis totalmoney.pl

 

Szczegóły oferty Banku Pekao: KLIKNIJ!

 

Możliwość zawieszenia spłaty rat kredytów dotyczy umów zawartych do 13 marca 2020r.

 

RW/fot. pekao.com.pl