Zdumiewające dane! Wiemy ile alkoholu wypijają posłowie w Sejmie

Kwota jaka posłowie przeznaczają na alkohol podczas dni sejmowych posiedzeń może zaskoczyć. Śmiało można powiedzieć, że alkohol leje się strumieniami, gdyż tylko w tym roku w sejmowym barze posłowie wydali aż 75 tys. zł!

 

Super Express opublikował informację o tym, jak wiele pieniędzy przeznaczają posłowie w trakcie posiedzeń sejmowych na alkohol. Okazuje się, że kwota z roku na rok wzrasta. W 2018 roku posiedzenia poselskie trwały 53 dni. W tym czasie sejmie sprzedano alkohol za niespełna 80 tys. zł. Oznacza to, że w słynnym drink barze oraz restauracji w ciągu jednego dnia obrad posłowie wydawali ponad 1400 zł!

 

Od tamtego czasu kwota tylko wzrasta. Tylko do końca lipca bieżącego roku w sejmie odnotowano obrót 75 tys. zł, co daje ponad 2700 zł w ciągu jednego dnia posiedzeń, czyli prawie dwukrotnie więcej niż rok temu.

 

Super Express dotarł również do informacji jakie alkohole najczęściej są w sejmie spożywane. Są to przede wszystkim wino, piwo, likiery, ale również alkohole wysokoprocentowe. Okazuje się, że ceny są stosunkowo niskie. Przykładowo za kieliszek wódki zapłacimy dwukrotnie mniej, niż w barach bądź restauracjach w pobliżu gmachu na Wiejskiej.

 

Źródło: SuperExpress