Zimny prysznic Platformy. Podlasianie srogo zaorali: „Do roboty złodzieje!” [WIDEO]

Platforma Obywatelska rozpoczęła w miniony weekend akcję #POrozmawiajmy, w ramach której objeżdżają Polskę by spotykać się z mieszkańcami mniejszych miejscowości i oddalonych od Warszawy regionów. Jednak Podlasie chłodno przywitało opozycję, dając wielokrotnie temu wydźwięk uszczypliwymi komentarzami.

 

„Złodzieje, dzwoń na policję” – tak na widok Arłukowicza i spółki zareagowała jedna z Białostoczanek. Inna starsza Pani napotkana na targowisku stwierdziła. „Złodzieje, lizaki rozdają, do roboty by się wzięli”. Inauguracja akcji #POrozmawiajmy była zdecydowanie szorstka.

 

Politycy PO próbowali rozmawiać także z jednym z mieszkańców Suwałk, jednak i tam opozycja zderzyła się z rzeczywistością. Bartosz Arłukowicz na pytanie jednego z lokalnych mieszkańców o program, zamiast go wyłożyć, zaprosił starszego Pana by ten pofatygował się aż do Sejmu nie dając konkretów. Reakcja Suwalczanina była prosta: „To ja mam przyjechać do Warszawy tyle drogi? Nie, nie nie!” – odparł rozczarowany wyborca.

 

Już pierwszy weekend POrozmawiajmy to zimny prysznic dla polityków opozycji. Internauci zastanawiają się jak wypadną kolejne spotkania. Poniżej reportaż Wiadomości: