Znaleźli sposób na wykupujących cały asortyment! [ZDJĘCIA]

Koronawirus stał się wyzwaniem i testem z odpowiedzialności dla społeczeństwa. Daleko jednak do odpowiedzialności jest tym, którzy z niewiadomych przyczyn rzucili się na sklepy i zaczęli wykupywać w wielkich ilościach najbardziej potrzebne produkty żywieniowe, środki dezynfekcyjne, czy najmniej zrozumiały – papier toaletowy. 

 

 

Na szczęście niemal każdego dnia pojawiają się kolejne dostawy produktów i nikt prawdopodobnie nie zostanie z pustymi rękoma, każdy znajdzie swoją wymarzoną rolkę papieru. Jednak owe ręce trzeba będzie zdezynfekować, aby móc pozbyć się zarazków które przynieśliśmy ze sklepu. I tu pojawia się większy problem.

 

 

Bowiem ilość płynów antybakteryjnych jest ograniczona. Nikt w Europie jeszcze dwa miesiące temu nie spodziewał się takiego popytu na ten produkt i nie przygotowano jego odpowiedniej ilości. Wysoki popyt przy małej podaży spowodował horrendalny wzrost cen tych płynów. Spanikowani ludzie zaczęli kupować ich wielkie ilości. Niektórzy z obawy, a inni chcąc zarobić żerując na ludzkim strachu.

 

 

Takie działania nie spodobały się sklepom w Danii, które stworzyły odpowiednią „promocję” by zniechęcić „Januszów biznesu” do wykupywania całych sklepowych półek. Sposobem którego użyto było ustanowienie ceny za jeden produkt dezynfekcyjny na 40 duńskich koron (około 24 zł), a przy zakupie dwóch, zwiększenie ceny za sztukę do 1000 koron (około 611 zł).

 

 

Nie wiemy niestety czy odpowiednio zabezpieczono się przed próbami obejścia „promocji” jak np przez ponowne wchodzenie do sklepu i zakup pojedynczej sztuki. Domyślamy się jednak, że kolejki w sklepie mogły być wystarczającym odstraszaczem.

 

 

Co myślicie o takim działaniu? Czy uważacie, że sklepy w Polsce też powinny podjąć takie działanie? Dajcie znać w komentarzu.

 

 

Źródło:

https://9gag.com/gag/aDg5wY7/store-in-denmark-preventing-hoarding-of-hand-sanitizer-the-text-reads-one-costs-40-dkk-above-that-the-price-is-1000-dkk-per-unit