Znany piłkarz ostro skrytykował rząd!

Jeden z najbardziej znanych piłkarzy na świecie występujący w klubie Derby County Wayne Rooney w dosadny sposób skrytykował rząd brytyjski. Kością niezgody jest obniżenie przez piłkarzy Premier League pensji z powodu koronawirusa.

 

Władze Premier League chciały obniżyć wszystkim piłkarzom pensje o 30%. Ci jednak nie wyrazili na to zgody. Angielskie Stowarzyszenie Zawodowych Piłkarzy sprzeciw wobec redukcji pensji argumentowało tym, że również podatki zostałby zmniejszone, co uszczupliłoby budżet dla służby zdrowia o około 200 milionów rocznie.

 

W tej sprawie postanowił się wypowiedzieć rząd brytyjski za co został skrytykowany przez angielskiego piłkarza Wayne’a Rooney’a. Ten w mediach stwierdził: „W desperacki sposób chcą odwrócić uwagę od tego, jak radzą sobie z pandemią. To wina haniebnego rządu”. Po czym dodał również: „Jestem w takiej sytuacji, że mogę zrezygnować z części pensji, ale nie każdy może sobie na to pozwolić. Dlaczego stajemy się kozłami ofiarnymi?”.

 

Obniżki pensji u piłkarzy występują obecnie w zdecydowanej większości lig europejskich. W Hiszpanii na redukcje wypłaty zawodnicy się zgodzili, a nawet gracze Barcelony i Atletico Madryt stwierdzili, że mogą zejść 70% ze swojej gaży. W Polsce również w większości klubów obniżono wypłaty o 50% za zgodą piłkarzy jednak tak, by nie zarabiali oni mniej niż 10 tysięcy złotych miesięcznie.

 

Źródło: Interia

Foto: Football Kreisliga