Żona i syn Zbigniewa S. zatrzymani! Chodzi o poważne pieniądze

„Prokuratura Regionalna w Lublinie zatrzymała żonę i syna Zbigniewa S. pod zarzutem przywłaszczenia przez nich prawie miliona złotych na szkodę fundacji charytatywnej” – czytamy na Twitterze Prokuratury.

Zbigniew S. jest już znany prokuraturze od ponad 20 lat ze względu na popełnione przez niego przestępstwa. Przeciwko niemu toczyły się postępowania dotyczące m.in. przestępstw gospodarczych, uczestnictwa w grupie przestępczej, fałszowania dokumentów, rozboju, oszustwa, kradzieży z włamaniem, posługiwania się cudzym dokumentem, składania fałszywych zeznań, utrudniania zaspokojenia wierzyciela i znieważania .

 

Tym razem to członkowie jego rodziny zostali zatrzymani na przesłuchanie przez prokuraturę.

 

CZYTAJ TAKŻE: Tragedia w Bydgoszczy! Nie żyje dwójka dzieci, a ich matka walczy o życie

 

W wyniku śledztwa wyszło na jaw, że pieniądze przekazywane przez darczyńców na rzecz Fundacji im. Zbigniewa S. przelewano na konto spółki Iwony S., do którego miał dostęp jej mąż Zbigniew S. W celu ukrycia przestępstwa kwoty następnie przelewano na inne konta, m.in. syna Zbigniewa S.

 

Z ustaleń śledztwa wynika, że kwoty przekazywane przez darczyńców na rzecz Fundacji przelewano na konto spółki Iwony S., do którego miał dostęp jej mąż Zbigniew S. Stamtąd transferował pieniądze na bankowe rachunki kontrolowanych przez siebie podmiotów gospodarczych, a także na prywatne konto syna, Przemysława S. Działania miały na celu ukrycie przestępczego pochodzenia pieniędzy, z których Zbigniew S. i jego rodzina uczynili stałe źródło dochodów

 

– poinformował we wtorek rzecznik Prokuratury Regionalnej w Lublinie, Piotr Marko.

 

CZYTAJ TAKŻE: Wygwizdano Andrzeja Dudę! Oczekuje przeprosin od Kidawy-Błońskiej (WIDEO)

 

Źródło: wpolityce.pl / foto Facebook.com