Żona Stuhra wyznaje: „Zakładam kaganiec mężowi”

Aktor Maciej Stuhr poza rolami filmowymi w takich filmach jak chociażby „Chłopaki nie płaczą” znany jest ze swoich wypowiedzi dotyczących m.in. polityki. Dużą kontrowersję i oburzenie wywołały, chociażby jego słowa podczas ceremonii wręczenia Polskich Nagród Filmowych, która odbyła się w Teatrze Polskim w Warszawie:

 

„Chciałbym być dobrze zrozumiany. Aktorzy drugiego planu to nie jest jakaś armia artystów wyklę… przeklętych. Aktor drugiego planu to nie jest ktoś, kto gdzieś tam się wałęsa… pałęta. Aktor i aktorka drugiego planu to nie jest ktoś, na czym stoi film jak na oponce… opoce. Przepraszam, bo miło być poważnie, a państwo mają… tu polew” – takie słowa padły z ust krakowskiego aktora.

 

Jego żona napisała na blogu, że przez wypowiedzi jej męża rodzina pada ofiarą hejtu i kierowane są w nich groźby karalne:

 

„Nie spodziewałam się, że jako szczęśliwa kobieta w partnerskim związku będę próbowała zakazać coś mojemu mężowi. Ale przelało się. Zakładam kaganiec mężowi. Boję się o niego i o nas. Może myślicie, że przesadzam. Ja mówię to z perspektywy żony. Skończyły się kilkumiesięczne zdjęcia, jest kilka dni, kiedy mąż może zrobić zakupy, odebrać dziecko ze szkoły albo zjeść z nami obiad. Ale musi iść rozmawiać o pracy nad serialem (tu pytania kończą się po 5 minutach) i zaczynają się pytania o politykę. Bo to się klika, bo to ludzi elektryzuje – co znowu powie Stuhr. Więc Maciej, najdelikatniej jak umie, odpowiada, cyzelując każde słowo. Dbając o kulturę wypowiedzi, o źródła, na które się powołuje, o opinie, które przytacza. A potem wpada to w młynek medialny, z kontekstu wyrwane są słowa, połączone bez sensu, zacytowane przez jedno medium i idzie dalej w świat” – żali się jego żona.

 

„Dostajemy dziesiątki telefonów (zarówno w dzień, jak i w nocy) z pogróżkami i wyzwiskami. (…) Mówię o osobach, które czynią wysiłek, aby zdobyć numer, zadzwonić, skonfrontować się z naszym głosem, telefonem, pocztą głosową – i zagrozić nam. Mówię o osobach, które nie tylko zza szklanego ekranu monitora, ale twarzą w twarz, wobec męża z żoną i ojca z dziećmi na stacji benzynowej rzucają wyzwiskami. (…) Zakładam kaganiec mężowi. Maciej Stuhr nie odpowie na pytania o wybory prezydenckie” – stanowczo oznajmiła Katarzyna Błażejewska-Stuhr.

 

 

Źródło: dorzeczy.pl, niezależna.pl

Fot: YouTube/ TVN Series (zrzut ekranu)