Żona szejka uciekła do Europy. Chce rozwodu. Jakie były powody jej ucieczki?

Nie wiadomo dokładnie, gdzie przebywa księżna. Wiadomo na pewno, że nie wróci już do emira Dubaju i premiera Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Jaki był powód jej ucieczki?

Szejk Muhammad Ibn Raszid Al Maktuma posiada w sumie 5 żon. Jedna z nich to Haja bint al-Husajn uciekinierka z krajów arabskich do Europy.

Kobieta pochodzi z królewskiej rodziny.  Jest córką nieżyjącego już króla Husajna ibn Talala. Za szejka wyszła w 2004 roku. Mają razem dwójkę dzieci.

Jak informują media księżna zabrała ze sobą całkiem pokaźną sumę. Od 39 do 56 milionów dolarów.

Kobieta nie była widziana w swoim kraju od ponad miesiąca. Przestała również prowadzić swoją stronę na portalu społecznościowym.

Organizacja „Detained in Dubai” jako pierwsza poinformowała o jej rzekomej ucieczce. Nie wiadomo, gdzie przebywa obecnie księżna. Niektóre media informują, że schroniła się w Wielkiej Brytanii, inne, że przebywa obecnie w Niemczech, a w ucieczce pomagał jej niemiecki dyplomata. Nie znamy również powodów ucieczki.

Dubaj poprosił Berlin o wydanie zbiegów. Ci jednak się nie zgodzili.

Szejk Ibn Raszid potwierdził ucieczkę 45-latki.

„Nie ma dla ciebie miejsca przy mnie. Idź do tego, z kim jesteś zajęta! Niech to będzie dla ciebie dobre. Nie obchodzi mnie, czy jesteś żywa czy martwa.” – napisał szejk na swoim Instagramie.

Czy sprowadzą ją z powrotem? Szanse raczej są marne. Twierdzą tak komentatorzy i zaznaczają, że być może to początek końca rządów emira w Dubaju.

Źródło: o2.pl

Foto: