Zwycięzca Must Be the Music został… księdzem [WIDEO]

Zwycięzca drugiej edycji Must Be the Music z 2011 roku został księdzem. To Maciej Czaczyk, który muzykę poświęcił na rzecz kapłaństwa. Dziś opowiada o zmianach jakie zaszły w jego życiu.

 

Must be the God – mówi odmieniony Czaczyk. Choć w 2011 roku wygrał drugą edycję show Polsatu, ostatecznie postanowił pełnić posługę kapłańską. Po ukończeniu seminarium w Arcybiskupim Wyższym Seminarium Duchownym w Szczecinie Czaczyk został skierowany do parafii św. Jana Chrzciciela w Myśliborzu, gdzie sprawuje funkcję wikariusza.

 

W zeszłotygodniowym wywiedzie dla TV Republika ksiądz Maciej opowiadał o swojej decyzji: „W pewnym momencie życia stwierdziłem, że realizowanie pasji, sztuki dla sztuki, jako cel i sens świata, moja muzyka i gitara, okazała się pusta. Stwierdziłem, że ta sztuka mnie nie jara i nie pociąga – powiedział ksiądz Maciej.”

 

Dalej ksiądz Maciej mówi, że w pewnym momencie rosnąca sława i talent trochę uderzyły mu do głowy, wobec czego rosło jego poczucie lepszości względem innych. Pycha jest złym nawykiem chrześcijan. To był jeden z powodów dla których Czaczyk zgłębiał Pismo Święte, co z kolei zbliżyło go do duchowieństwa. To piękny przykład odwagi i własnego myślenia. Obecny maistream zdecydowanie odwodzi młodych mężczyzn od kapłaństwa.